ПРАВИЛА ЗБЕРІГАННЯ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ КОРПУСНИХ МЕБЛІВ
Термін, протягом якого меблі зберігають красу та справність, значно залежить від умов її експлуатації. Кожен предмет меблів призначений для певної мети використання, тому слід користуватися будь-яким меблевим виробом відповідно до його функціонального призначення.
Дотримуючись деяких простих практичних порад, ви зможете підтримати завжди в найкращому стані всі елементи ваших меблів.
Порушення правил експлуатації меблів позбавляє Покупця права на гарантійне обслуговування.
Дуже важливо зрозуміти, наскільки кліматичні характеристики та умови довкілля можуть вплинути на зовнішній вигляд та якісні характеристики меблів. Так як меблеві вироби чутливі до світла, вологості, сухості, тепла та холоду, рекомендується уникати тривалості впливу однієї або кількох цих умов, оскільки це викликає прискорене старіння лакофарбового покриття, короблення та деформацію дерев'яних елементів меблів, старіння матеріалу оббивки.
Світло. Не допускайте прямого впливу сонячних променів на меблеві вироби. Тривале пряме вплив світла деякі ділянки може викликати зниження їх хроматичних показників проти іншими ділянками, які менше піддавалися випромінюванню. У разі заміни та/або додавання компонентів у різні моменти часу може виникнути різниця кольорів елементів, що складають меблі. Ця різниця, яка стане менш помітною з часом, є цілком природною і тому не може вважатися ознакою низької якості меблевого виробу.
Температура. Високе значення тепла або холоду, а також раптові перепади температури можуть пошкодити меблевий виріб або його частини. Меблеві вироби повинні бути розташовані менше 1м від джерел тепла. Рекомендована температура повітря при зберіганні та (або) експлуатації від -10С до +25С. Не допускайте потрапляння на меблеві вироби гарячих предметів (праски, посуд з окропом тощо) або тривалого впливу випромінювань, що викликають нагрівання (світло потужних ламп, неекрановані мікрохвильові випромінювачі тощо).
Вологість. Рекомендована відносна вологість місцезнаходження меблевого виробу 60%-70%. Не слід підтримувати протягом тривалого часу умови крайньої вологості чи сухості у приміщенні, а тим більше – їх періодичної зміни. З часом такі умови можуть вплинути на цілісність меблевих виробів чи їх елементів. Тим не менш, якщо ви створили такі умови, то рекомендується часто провітрювати приміщення і, по можливості, користуватися осушувачами або зволожувачами повітря для нормалізації вологості. Завжди містить поверхню меблів у повній сухості. Поверхні деталей меблів слід протирати м'якою сухою тканиною (фланель, сукно, плюш, міткаль). Догляд за робочими поверхнями (стільниці, мийки тощо), як правило, повинен здійснюватися м'якою вологою тканиною, поролоновою губкою або спеціальними щітками, можливо із застосуванням відповідних миючих засобів. Рекомендується очистити будь-яку частину меблів якнайшвидше після того, як вона забруднилася. Якщо ви залишаєте забруднення на деякий час, то помітно підвищується небезпека утворення розлучень, плям та пошкоджень меблевих виробів та їх частин. У разі стійких забруднень рекомендується використовувати спеціальні очищувачі, які в даний час надані в досить широкому асортименті і, крім належних очищувальних якостей, мають поліруючі, захисні, консервуючі, ароматичні та інші корисні властивості. Рекомендується звернути особливу увагу на внутрішні та мало вентильовані частини, на краю та на точки з'єднання. Пам'ятайте, що не можна використовувати для чищення тканини, губки або рукавички, просочені продуктами, які не повинні вступати в контакт з матеріалами, що очищаються.
Провітрювання. Рекомендується не затуляти меблями решітки та отвори повітря, необхідні для вентиляції електропобутових приладів.
Агресивні середовища та абразивні матеріали. У жодному разі не допускайте впливу на меблеві вироби агресивних рідин (кислот, лугів, масел, розчинників тощо), що містять такі рідини продуктів або їх парів . Подібні речовини та сполуки є хімічно активними – реакція з ними спричинить негативні наслідки для вашого майна або навіть здоров'я. Корпусні меблі (шафи, стелажі, вітальні, кухні, столи, тумби, тощо) повинні використовуватися відповідно до функціонального призначення кожного окремого предмета. та забезпечити необхідну рівновагу ковзних частин. Речі на полицях рекомендується розміщувати за принципом: найбільш важкі - ближче до країв (опорів, легші - ближче до центру. Не проводьте по поверхні меблів, і не ударяйте їх гострими (ріжучими) або важкими твердими предметами. Звертаємо Вашу увагу на те, що елементи кухонних гарнітурів, розташовані поблизу газової або електричної плити, піддаються підвищеному тепловому навантаженню в силу чого рекомендується відокремлювати їх від джерел тепла відповідними теплоізоляційними матеріалами. ні в якому разі не слід використовувати звичайну побутову техніку як вбудовану, це може представляти реальну небезпеку для життя та здоров'я людей, збереження майна!
ОСОБЛИВОСТІ ДОГЛЯДУ ЗА КОРПУСНИМИ МЕБЛІМИ
Поверхні з ламінованого ДСП та МДФ. Крім загальних умов догляду (див. вище) можливе застосування поліролей для пластиків. При цьому, для полірування (обробки) кухонних меблів не можна застосовувати поліролі (інші продукти побутової хімії), що мають протипоказання щодо контактів з харчовими продуктами – уважно ознайомтеся з інструкцією! Уникайте застосування твердих пристроїв (скребки, губки з робочим покриттям із пластикового або металевого волокноподібного матеріалу) при чищенні.
Дерев'яні поверхні (у тому числі покриті натуральним шпоном). Дерев'яні поверхні згодом можуть змінювати зовнішній вигляд не тільки залежно від кліматичних характеристик та умов навколишнього середовища, але й від того, як їх доглядав. власник. Зміна текстури, дрібні відхилення кольору та природні вікові вади деревини не є дефектом, а навпаки – підтвердженням природного характеру дерева. Причиною кольорових відхилень дерев'яних частин меблів є різна здатність деревини абсорбувати оздоблювальний матеріал. При чищенні меблів з деталями масиву дуже важливо дотримуватися деяких базових принципів. Пил з дерев'яних частин видаляти м'якою, чистою та сухою ганчіркою для витирання пилу. При сильному забрудненні використовуйте засоби для чищення, призначені для меблів. Під час його використання дійте точно за інструкцією, вказаною на купленому засобі.
Розсувні двері. Для підтримки відмінного зовнішнього вигляду та довговічної роботи розсувних дверей (системи шаф-купе), дотримуйтесь кількох простих рекомендацій. Періодично очищайте пилососом полози нижніх напрямних від бруду та пилу, інакше вони забруднюють колесо і заважають плавному ходу дверей. Не піддавайте профілі систем і матеріали наповнення дверей механічним пошкодженням і впливу хімічних засобів, не призначених для даного матеріалу. ;
Корисна профілактика. Після певного періоду експлуатації може статися, що деякі механічні частини (петлі, замки тощо) втрачають оптимальне регулювання та мастило, виконані під час складання меблевого виробу. Подібні явища можуть виражатися в скрипі, утрудненні відкриття дверей або висування ящиків, механізмів розкладання диванів і т.п. Тому, при експлуатації побутових меблів не слід докладати надмірних зусиль для відчинення дверей, висувних ящиків та інших рухомих частин. Їхня належна робота забезпечується шляхом своєчасного регулювання петель, або мастила направляючих рейок парафіном або аналогічним за своїми якостями засобом. При ослабленні вузлів різьбових з'єднань необхідно періодично підтягувати їх.